Piły stołowe to profesjonalne urządzenia dla amatorów jak i profesjonalistów. Nasze piły wyróżniają się pośród innych pilarek swoją niezawodnością oraz trwałością. Oferowane przez nas krajzegi posiadają  pochylną tarczę, dzięki czemu mogą ciąć pod kątem 45st oraz 90st. Pilarki posiadają również system do odprowadzania trocin. Już na zawsze pozbędziesz się brudu wokół miejsca pracy! Krajzegi zostały wyposażone w nowoczesne silniki elektryczne, z których wyeliminowano wszystkie błędy. Wszystko po to, by urządzenie służyło przez wiele lat! Dodatkowe boczne stoły jeszcze bardziej ułatwiają pracę. Wszystkie nasze piły stołowe zostały objęte 24 miesięczną gwarancją! Kup - przekonaj się sam!

Piła stołowa, znany również jako krajzega, jest narzędziem służącym do precyzyjnego cięcia drewna i innych materiałów drewnopochodnych. Może być wykorzystywany do cięcia prostych i skośnych krawędzi, tworzenia rowków i dzielenia materiału na mniejsze kawałki.

Czym różni się piła stołowa od piły tarczowej ręcznej?

Piła stołowa jest lepsza od piły tarczowej ręcznej podczas cięcia dużych formatów płyt OSB, płyt sklejki oraz desek, ponieważ zapewnia większą precyzję i stabilność podczas cięcia. Ponadto, umożliwia wykonywanie szybszych i bardziej wydajnych cięć niż przy użyciu ręcznej piły.

Należy pamiętać, że krajzega jest bardzo dokładna, dzięki precyzyjnemu prowadzeniu materiału z zastosowaniem listwy bocznej i możliwości regulacji głębokości cięcia, oraz kąta cięcia. 

Niektóre z najpopularniejszych modeli stołów do cięcia drewna to: piła stołowa 3,0kw ATIKA HT315, lub piła stołowa do drewna 250mm. 

Najważniejsze parametry, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie pilarki stołowej tarczowej do cięcia drewna, to: wielkość i moc silnika, średnica tarczy, głębokość cięcia, precyzja prowadzenia i grubość blachy stołu. 

Piła stołowa 250mm czy 315mm? 

Podczas wyboru piły stołowej należy na początku określić, do czego chcemy ją wykorzystywać. Jeśli piła ma służyć do cięcia płyt wiórowych, płyt OSB lub płyt z sklejki bałtyckiej, to w zupełności wystarczy pilarka tarczowa z tarczą 250mm. Jeśli jednak mamy zamiar ciąć deski, lub bale drewniane i wałki drewniane na deski, to warto wybrać urządzenie o większej tarczy np. takie jak piła stołowa 315mm. Dzięki większej tarczy jest w stanie przeciąć wałki drewna o większej średnicy. A jeśli potrzebujesz jeszcze bardziej specjalistycznego sprzętu - zapraszamy po ukośnice.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium