Młotowiertarka to narzędzie przydatne przede wszystkim podczas wszelkich prac budowlano-remontowych. Urządzenie to służy do wiercenia głównie w twardym betonie.Sprzęt polecany również do skuwania starych posadzek czy okładzin ściennych. Polecamy przede wszystkim młot marki Hitachi, makita.

 Młotowiertarka - DCH133M1 - Dewalt Młotowiertarka - DCH133M1 - Dewalt
Producent: DeWalt
Cena: 1 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
 Młotowiertarka - DCH133NT - Dewalt Młotowiertarka - DCH133NT - Dewalt
Producent: DeWalt
Cena: 999,00 zł
zobacz więcej
Młotowiertarka - 800W - WORKSITE - ERH107 Młotowiertarka - 800W - WORKSITE - ERH107
Producent: Worksite
Cena: 419,99 zł
szt.
zobacz więcej
Młotowiertarka - DCH273N - DEWALT Młotowiertarka - DCH273N - DEWALT
Producent: DeWalt
Cena: 1 499,99 zł
szt.
zobacz więcej
Młotowiertarka - DCH273NT - DEWALT Młotowiertarka - DCH273NT - DEWALT
Producent: DeWalt
Cena: 1 649,99 zł
zobacz więcej
Młotowiertarka - DH38MS - WS - HITACHI Młotowiertarka - DH38MS - WS - HITACHI
Producent: HITACHI
Cena: 2 299,99 zł
szt.
zobacz więcej
Młotowiertarka - PCE3/K - MILWAUKEE Młotowiertarka - PCE3/K - MILWAUKEE
Producent: Milwaukee
Cena: 2 299,99 zł
szt.
zobacz więcej
Młotowiertarka - PH28X - MILWAUKEE Młotowiertarka - PH28X - MILWAUKEE
Producent: Milwaukee
Cena: 1 799,99 zł
zobacz więcej

Wykorzystaj młotowiertarki do wiercenia w betonie!

Podczas prac w betonie należy wybierać urządzenia, które posiadają funkcję uderzeń udarowych. Uderzenia udarowe potocznie zwane udarem to uderzenia o dużej częstotliwości nawet 5000 uderzeń / minutę . Udar pomaga w przebiciu twardego betonu podczas wiercenia, ponieważ młotowiertarka udarowa oprócz ruchu obrotowego i standardowego wiercenia wiertłem, uderza nim w beton dodatkowo wykruszając go. Młotowiertarka jak sama nazwa wskazuje zawiera funkcje młota i wiertarki, czyli uderza i wierci, a wysokiej jakości młotowiertarka dewalt pozwala na szybkie wykonanie pracy nawet w kamieniu i marmurze. Podczas wyboru urządzenia, należy pamiętać, że młotowiertarki dzielimy na kategorie pod względem: wagi, uchwytu na wiertła oraz siły udaru.

Energia udaru określana w J (dżul) jest wyznacznikiem siły pojedynczego uderzenia wiertła w materiał betonowy. Im większa jest energia udaru, tym wiertło ma łatwiej przebić zwarty i lity materiał taki jak kamień, beton zbrojony, marmur, gres. Bardzo dobrym przykładem jest mała młotowiertarka udarowa dewalt dch133n-xj z energią udaru 2,6J przy wadze tylko 2,3kg. Jak pokazuje przykład młotowiertarka sds nie musi posiadać dużej wagi, ani wymiarów by być skutecznym narzędziem udarowym o wysokiej sile uderzenia.

Kolejna cecha podziału jaką jest waga, sprawia że młotowiertarki udarowe dzielimy ze względu na wagę urządzenia. Najczęściej przyjmowany schemat podziału młotowiertarek to:

  • Młotowiertarki o wadze do 3kg – są to poręczne urządzenia, bardzo często akumulatorowe, które sprawdzą się podczas wiercenia głównie w betonie podczas prac remontowo-budowlanych. Charakteryzuje je moc do 1200W i energia udaru od 0,5J do 4,0J
  • Średnie młotowiertarki o wadze od 3kg do 8kg – to średniej wielkości urządzenia, które oprócz wiercenia z udarem są wykorzystywane jako młoty kujące w zestawie z dłutami. Posiadają one moc powyżej 1200W do nawet 2500W oraz energię udaru do nawet 9-10J czego bardzo dobrym przykładem jest młotowiertarka Hitachi DH38MS (Hikoki).
  • Duże młotowiertarki i młoty udarowo-obrotowe o wadze powyżej 8kg – to profesjonalne urządzenia do zaawansowanych, ciężkich prac na budowach, które posiadają energię udaru od 10J do nawet 20J. Większość tych urządzeń posiada uchwyt SDS MAX lub HEX, i jest wykorzystywana do wiercenia otworów o średnicy powyżej 80mm.

Ostatnią najczęstszą cechą podziału młotowiertarek jest uchwyt. Najczęściej spotykana na budowach jest młotowiertarka sds co oznacza że posiada ona uchwyt typu SDS Plus (SDS+), który jest najpopularniejszym stosowanym w młotowiertarkach do 3kg. SDS-PLUS to uchwyt o średnicy 10mm u jest najmniejszy z rodziny SDS. Kolejnym rodzajem jest uchwyt SDS-TOP, który jest rzadko spotykany, ponieważ posiada średnicę 14mm, która jest wykorzystywana tylko w niektórych urządzeniach marki Hilti, Bosh i DeWalt. Warto zwrócić uwagę na duże urządzenia jak młotowiertarka sds max, której uchwyt ma średnicę 18mm i jest najczęściej wykorzystywany w dużych młotowiertarkach SDS MAX. Występuje również uchwyt HEX 35mm, który stosowany jest przy młotach uderzeniowo-oborotowych oraz wyburzeniowych. Uchwyt ten posiada kształt sześciokąta o średnicy 35mm, z specjalnym wyżłobieniem na zapadkę zabezpieczającą dłuto hex.

Większość wykonawców budowlanych twierdzi że młotowiertarka sds plus to najbardziej uniwersalne narzędzie, ponieważ przydaje się zarówno dla budowlańców, elektryków, hydraulików, monterów i wszędzie tam gdzie wiercenie i kucie jest na porządku dziennym.

Młotowiertarka akumulatorowa czy sieciowa ?
 

Wybierając młotowiertarki musimy odpowiedzieć na pytanie czy oczekujemy dużej mocy, czy wygody w postaci zasilania akumulatorowego. Nowoczesna młotowiertarka akumulatorowa może zapewnić dużą wydajność oferując brak przewodów sieciowych i korzystając z akumulatora. Najczęściej stosowane są akumulatory 18V, co przekłada się, że młotowiertarka akumulatorowa 18V jest tania, lekka i wydajna. Nowoczesnym rozwiązaniem są akumulatory typu FLEXVOLT lub MULTIVOLT, które zapewniają wysokie napięcie do wymagających urządzeń typu 54V lub 48V, ale można ich również używać w standardowych wkrętarkach 18V ponieważ pracują one w dwóch zakresach. Dobrym przykładem jest młotowiertarka akumulatorowa Dewalt która posiada akumulatory flexvolt 54/18V. Często podczas prac remontowo-budowlanych w budynku jeszcze nie ma zasilania energetycznego, dlatego młotowiertarka na baterie sprawdzi się idealnie, gdyż możemy naładować ją w domu i zabrać na budowę nie posiadającą przyłącza energetycznego np. młotowiertarka dch273nt dewalt.

Sprawdź ofertę młotowiertarek w naszym sklepie, gdzie znajdzie zarówno młotowiertarki lekkie, jak również młotowiertarki akumulatorowe i sieciowe. Nie zapomnij aby sprawdzić dłuta i wiertła do betonu na SDS, które mamy w super cenie.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium