Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Niwelatory to o wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzia do realizacji prac wewnątrz pomieszczeń jak i na otwartych przestrzeniach. Instrument wyznacza płaszczyznę poziomą, pochyloną, pionową (po obróceniu go o 90°), a także, dzięki pionownikowi, określa pion lub kąty proste.Narzędzie te przeznaczone jest do prac ogólnobudowlanych.

Do czego służy niwelator optyczny?

Wiele firm budowlanych, melioracyjnych, geodezyjnych i wodociągowych wykorzystuje niwelator. Urządzenie jakim jest niwelator optyczny lub jego nowszy odpowiednik niwelator laserowy ma za zadanie wyznaczać wysokość terenu lub obiektu, co pozwala obliczyć różnice wysokości. Dzięki niwelatorowi optycznemu wyznaczymy spadki dla rur kanalizacyjnych co jest podstawą firm melioracyjnych. Obsługa jest bardzo prosta i polega na tym, że niwelator optyczny stabilizujemy na gruncie ustawiając go na statywie, i jedna osoba patrzy w wizjer niwelatora, a druga stawia łatę niwelacyjną na punkty pomiarowe. Zapisujemy odczyty wysokości z niwelatora i tym samym znamy różnice wysokości i ukształtowanie terenu. Przy zakupie niwelatorów optycznych warto zadbać aby, urządzenie było wyposażone w automatyczne poziomowanie optyki co posiada niwelator optyczny al24 STANLEY.

Gdzie używać niwelatory optyczne ?

Dzięki szerokim zastosowaniom urządzeń niwelacyjnych, posiadają one ogromną gamę zastosowań. Podczas budowy domu, bardzo ważnym elementem jest zagospodarowanie terenu i ukierunkowanie odpływu wody opadowej tak, aby nie zalewała domu, garażu tylko odpływała w dogodnym dla nas kierunku. Podczas prac ziemnych należy wykorzystać niwelator optyczny, który dzięki wyznaczeniu wysokości terenu pozwoli nam określić jak przeprowadzić prace, aby woda odpływała w dogodnym dla nas kierunku. Podobnie jest przy wykorzystaniu niwelatora przez brukarzy, którzy podczas układania kostki brukowej muszą wyprofilować podłoże pod kostkę w taki sposób aby woda opadowa nie zagrażała naszym budynkom.

Laser rotacyjny to inaczej zwany niwelator laserowy.

Wraz z rozwojem technologii optycznej, na rynku pojawiły się niwelatory laserowe, które bardzo często są określane jako laser rotacyjny. Działają one na zasadzie lasera, który wysyła wiązkę poziomą dookoła niwelatora (w zakresie 360 stopni) na odległość 250m a nawet do 1000m – zależnie od modelu niwelatora laserowego. Funkcja auto-poziomowania pozwala na dokładne wypoziomowanie urządzenia, a praca jest szybka i prosta, ponieważ wykonuje ją tylko jedna osoba. Tak jak w przypadku niwelatorów optycznych potrzebne są dwie osoby do wykonania pomiaru – jedna do odczytu pomiaru, druga do trzymania łaty niwelacyjnej, tak w przypadku niwelatorów laserowych obsługa jest jednoosobowa. Stawiamy niwelator laserowy w dogodnym dla nas miejscu na statywie, montujemy detektor laserowy na łacie niwelacyjnej i idziemy na punkty pomiarowe odczytując wyniki. Operatorem i odczytującym wyniki jest ta sama osoba, co znacznie oszczędza czas i obniża koszty. Dlatego technologia laserowa sprawia, że jest to idealny niwelator laserowy dla geodety.

Nasza oferta obejmuje tylko sprawdzone niwelatory uznanych producentów, których dokładność jest bardzo wysoka.

 

 

 

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium