Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Tu znajdziesz niezbędne rzeczy potrzebne do pracy ze sprężarką tłokową!

Przydatne akcesoria do kompresorów

Wybierając kompresor olejowy lub bezolejowy należy zwrócić uwagę na skład zestawu oraz wyposażenie. Większość sprężarek nie posiada żadnych dodatków w zestawie, dlatego należy zwrócić uwagę na akcesoria do sprężarek. Podczas pierwszego uruchomienia należy uzupełnić olej w sprężarce kompresora, dlatego już na etapie zakupów warto wyposażyć się w dodatkowy olej do sprężarek, ponieważ po kilkunastu godzinach pracy i dotarciu sprężarki należy go wymienić. Jako akcesoria do kompresorów bardzo popularne są pistolety lakiernicze, pistolety do pompowania kół oraz olejarki pneumatyczne, które bardzo często występują jako zestaw pistoletów do kompresora. Dzięki nim możemy wykonywać bardzo dużo prac takich jak:

  • Pistolety lakiernicze – malowanie i lakierowanie przedmiotów, pojazdów, maszyn rolniczych
  • Pistolety do pompowania kół – jak sama nazwa wskazuje, pozwalają na uzupełnianie ciśnienia w kołach aut osobowych, dostawczych i ciężarowych, jak również w rowerach i motocyklach
  • Pistolety do przedmuchiwania – są wyposażone w specjalną końcówkę generującą wysokie ciśnienie, i służą do przedmuchiwania zatkanych otworów
  • Smarownica, olejarka, ropownica – służy do konserwacji powierzchni, silników i profili stalowych.

Węże do sprężarki – zwijane, spiralne i gumowe.

Jednym z najważniejszych akcesoriów do kompresorów są węże pneumatyczne. Dzięki nim możemy pracować w dużych odległościach od zbiornika sprężarki. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów, w których węże do sprężarki występują np. zwijane, spiralne, gumowe. Węże do sprężarki charakteryzują się różną średnicą oraz długością. Wybierając wąż pneumatyczny musimy zwrócić uwagę na jego przekrój, ponieważ do narzędzi pneumatycznych wymagane są węże o średnicy minimum 9mm o wysokim przepływie powietrza. Bardzo dobrym wyborem jest wąż pneumatyczny zbrojony, ponieważ jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chcemy postawić na wygodę warto zwrócić uwagę na automatyczny wąż pneumatyczny, który jest zwijany w bęben, nie zajmuje dużo miejsca oraz łatwo się go przechowuje. Najczęściej spotykane są węże pneumatyczne spiralne, które łączą cechy dwóch poprzednich, to oznacza, że są wydajne, odporne na uszkodzenia, ale również dzięki swojej spiralnej konstrukcji są łatwe w zwijaniu, nie plączą się i bardzo łatwo je przechowywać.

Szukając i wybierając akcesoria do kompresorów sprawdź naszą ofertę i postaw na wygodę.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium