Prowadząc warsztat stolarski lub ślusarki niezbędnymi narzędziami są piły taśmowe oraz wyrzynarki włosowe, które pozwalają na precyzyjne cięcia oszczędzając zarówno czas i pieniądze. Dobry wybór przecinarki taśmowej do metalu pozwala na zautomatyzowanie etapu cięcia stali. Wyrzynarki włosowe pozwalają na wycinanie kształtów, liter i symboli w płycie z sklejki, oraz tworzywach sztucznych i metalu. 

Piła włosowa czy przecinarka taśmowa?

Piły do cięcia drewna i metalu kategoryzujemy głównie ze względu na ich konstrukcję oraz atrybut tnący. Stąd nazwa piła włosowa wzięła się od cienkiego brzeszczotu, który tnie materiał. W zakładach stolarskich bardzo często do precyzyjnych prac, podczas obróbki płyty z sklejki wykorzystuje się wyrzynarki włosowe, które dzięki swej konstrukcji są bardzo precyzyjne i pozwalają na wycinanie różnego rodzaju kształtów, napisów, symboli. Brzeszczot o bardzo smukłej konstrukcji, i szerokości tylko 3-5mm jest idealny do prac modelarskich. Należy pamiętać że wyrzynarka stołowa włosowa może mieć brzeszczoty z różną ilością zębów, dzięki czemu można ją wykorzystywać nie tylko do pra w drewnie, ale również w metalu i tworzywie sztucznym, a nawet pleksi. Do metalu częściej wykorzystywane są jednak pilarki taśmowe o większej mocy oraz gabarytach. Dzięki zastosowaniu w zakładzie ślusarskim przecinarki taśmowej można znacząco obniżyć koszty produkcji, ponieważ jedna taśma tnąca jest znacznie wydajniejsza od tarcz tnących do szlifierki kątowej. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę aby przecinarka taśmowa do metalu była wyposażona w amortyzator hydrauliczny, pozwalający na automatyczne opuszczanie taśmy tnącej, dzięki czemu praca jest znacznie łatwiejsza. W naszej ofercie znajdują się zarówno precyzyjne piły taśmowe do metalu jak i wyrzynarki włosowe do drewna.

Kupując sprawdź również ofertę pił ręcznych, które idealnie uzupełnią warsztat stolarski. 

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium