Pilarki spalinowe swoje główne zastosowanie znajdą przy wycince drzew. Polecamy pilarki marki Hitachi. Cechują się one bardzo dużą żywotnością silnika, co przekłada się na bezawaryjną pracę przez wiele lat. Są to lekkie piły i odpowiednio wyważone. Praca z tymi pilarkami jest przyjemna i nie męczy, co ma duże znaczenie podczas pracy w lesie. 

Piły łańcuchowe spalinowe – niech nie ogranicza Cię zasilanie!

Cięcie drewna na opał oraz prace porządkowe w ogrodzie bardzo często wymagają profesjonalnych narzędzi, jednak nie zawsz wiąże się to z koniecznością wydania ogromnej ilości pieniędzy. Można uniezależnić się od firm i zainwestować w własne narzędzia, odpowiednio dobrane do własnych potrzeb. Jeśli chcemy przygotować opał na zimę to warto zwrócić uwagę na piły łańcuchowe spalinowe, które dzięki silnikowi zasilanemu benzyną z olejem, świetnie sprawdzą się zarówno podczas prac przy domu i ogrodzie, jak również w lasach podczas wycinki drzew. Należy pamiętać jednak, że piły spalinowe wymagają dużo więcej umiejętności od pilarek łańcuchowych elektrycznych, oraz częstszej obsługi i konserwacji, dlatego warto postawić na sprawdzoną i uznaną markę, gdzie dobrym przykładem jest piła łańcuchowa STIGA. Decydując się na urządzenie spalinowe, należy pamiętać, że przy wyborze musimy zwrócić uwagę na takie parametry jak:

  • moc silnika,
  • pojemność silnika,
  • spalanie,
  • długość prowadnicy tnącej,
  • prędkość obrotową,
  • wagę.

Aby zapewnić komfortową pracę i doskonałą efektywność polecamy wybierać pilarki łańcuchowe spalinowe o mocy powyżej 2,0KM, co pozwoli na szybką pracę nawet przy kłodach drewna o dużej średnicy. Długość prowadnicy określa jak grube kawałki możemy przecinać, a pojemność silnika pokazuje, czy silnik jest mocno wysilony czy nie. Im większa pojemność tym większa moc i wyższa żywotność, ale wpływa to negatywnie na wagę piły spalinowej, dlatego warto znaleźć kompromis między wagą a mocą urządzenia. Idealnym przykładem dobrego wyważenia stosunku mocy, do komfortu pracy ze względu na niską wagę urządzenia jest pilarka spalinowa STIGA CS 540-16, która z pojemności 38,5cm3 osiąga moc 2,2KM.

Spalinowe piły łańcuchowe pozwalają na pracę w każdych warunkach.

W naszej ofercie znajdują się piły spalinowe łańcuchowe różnych producentów m.in.: STIGA, HITACHI, AWtools, Kraft&Dele, Schwartzmann, które przeznaczone są do różnych grup odbiorczych. Do prac w domu i ogrodzie warto wyposażyć się w piłe łańcuchową Kraft&Dele, lecz jeśli wymagamy niezawodności i profesjonalizmu to najlepszym wyborem będzie łańcuchowa piła spalinowa STIGA.  

Jeśli piła spalinowa to nie jest oferta dla Ciebie, to sprawdź nasze piły łańcuchowe elektryczne.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium