Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Wysokiej jakości ręczna przecinarka do płytek to gwarancja solidnie i dokładnie wykonanej pracy. Warto zwrócić uwagę, że ręczna przecinarka do glazury posiada kółko do cięcia gresu o wymiarach fi10mm i fi12mm oraz prowadnicę, która odpowiada za to, aby maszynka do płytek wykonała równe i proste cięcie. Bardzo ważnym elementem jest nóż szklarski, który odpowiada za nacinanie płytki, która później jest łamana przez specjalną gilotynę. Wiele modeli maszynek do płytek ręcznych firmy WALMER posiada łożyskowaną prowadnicę, która znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, a jej cięcia są bardziej precyzyjne. 

Ręczna przecinarka do płytek WALMER Polskiej produkcji. 

Ręczna maszynka do płytek marki Walmer jest jedną z dostępnych marek na rynku narzędzi do cięcia płytek ceramicznych. Ta marka jest jedną z najpopularniejszych w Polsce ręcznych urządzeń do cięcia glazury, które są proste w obsłudze i skuteczne w użyciu.

Ręczna przecinarka do glazury może być wyposażona w funkcje umożliwiające precyzyjne i proste cięcie, takie jak łożyska rolkowe, łożyska kulkowe, nóż do cięcia glazury w rozmiarach fi8, fi10 i fi12mm, amortyzowany blat do łamania płytek, możliwość cięcia po przekątnej (w karo) . Modele te cechują się wysoką jakością wykonania i trwałością, a ich atrakcyjne ceny czynią je dostępnymi dla szerokiej gamy klientów.

Wybierając przecinarki do płytek marki Walmer, warto zwrócić uwagę na modele:

MGŁR (z łożyskami rolkowymi) i amortyzowanym blatem,
MGŁN z łożyskami kulkowymi i linijką oraz kątownikiem do pomiaru cięcia,
MGM z łożyskami rolkowymi i podwójną prowadnicą,
MGZ z łożyskami rolkowymi, stabilną podporą, i nowym mechanizmem do łamania płytek.

Te narzędzia są idealne dla osób, które potrzebują skutecznego narzędzia do cięcia płytek ceramicznych, a ich popularność w Polsce potwierdza ich skuteczność i niezawodność.

Ile kosztuje maszynka do cięcia płytek? 

Ceny najtańszych modeli przecinarek do glazury zaczynają się już od 159zł za standardowe modele firmy WALMER z serii MG. Warto jednak zadbać, aby cięcie było precyzyjne i dokładne podczas wyboru zakupić przecinarkę do płytek z łożyskowaniem z serii MGZ. Należy również pamiętać, że do cięcia gresu i twardych płytek, aby płytka została przecięta bez nie kontrolowanych pęknięć należy zastosować kółko tnące min. 10mm a najlepiej o średnicy 12mm. Gresy i płytki ceramiczne o grubości poniżej 5mm można ciąć maszynką do glazury z nożem 8mm, lecz podczas łamania, należy to robić z wyczuciem i bardzo energicznie. 

Jak ciąć płytki 120cm ręcznie?

Aby ciąć płytki ceramiczne, gresowe o długości 120cm ręczną maszynką do glazury, warto wybrać model WALMER MGŁR II 1200, który dzięki swym rozmiarom pozwala na cięcie płytek o wymiarze do 120cm. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku częstej zmiany lokalizacji pracy, gdyż WALMER MGŁR jest łatwy w transporcie, oraz ergonomiczny podczas przenoszenia. Cięcie ręczną maszynką do glazury jest również znacznie bezpieczniejsze niż cięcie szlifierką kątową, a krawędź cięcia jest prosta i równa, a nie poszarpana jak w przypadku cięcia szlifierką kątową z tarczą do gresu. 

Do większych prac polecamy elektryczne przecinarki.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium