Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do

Ochrona głowy jest bardzo ważna. Szczególnie jeśli pracujemy w magazynach wysokiego składowania, o wypadek nie trudno. Kask budowlany jest nieodłącznym elementem bezpieczeństwa na każdej budowie, zakładzie pracy, firmie produkcyjnej. Jest to obowiązkowy element odzieży BHP, przy pracy na wysokości powyżej jednego metra. Kask ma za zadanie chronić naszą głowę przed uderzeniem niepożądanego przedmiotu. Kaski są regulowane, dzięki temu mogą państwo dopasować rozmiar do swojej głowy.

Odzież to również element niezbędny w pracy - sprawdź nasz asortyment. 

Chroń swoją głowę stawiając na profesjonalne kaski ochronne.

Nieodłącznym elementem ochrony pracownika budowlanego są kaski ochronne. Kask ma chronić głowę przed przedmiotami, które mogą na nią spaść. Ochrona głowy to jedno z najważniejszych zadań Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, ponieważ ma ona bezpośredni wpływ na życie i zdrowie pracowników. Odpowiedni kask ochronny może uratować przed poważnym uszkodzeniem głowy dla spadających przedmiotów o wadze nawet do kilku kilogramów. Również należy pamiętać o terminie ważności kasku, który ma datę oznaczoną najczęściej jako przetłoczenie na wewnętrznej stronie kasku. Kask po upłynięciu terminu ważności należy wymienić, gdyż może nie spełniać swoich właściwości ochronnych. Dobrze wybrać wentylowany hełm budowlany, gdyż zapewnia on nie tylko bezpieczeństwo ale również komfort, odprowadzając ciepło podczas upałów. Wybierając kask należy również zwrócić uwagę na kolor, gdyż kolor określa funkcję pracownika na budowie np. hełm:

- biały – przeznaczony jest dla kadry kierowniczej, inwestorów, inspektorów budowlanych, inżynierów
- żółty – noszą wszyscy pracownicy fizyczni,
- zielony – to kolor kasku przeznaczony dla inspektorów i koordynatorów BHP,
- niebieski – wybierają elektrycy, operatorzy maszyn i osoby pracujące na wysokościach,
- pomarańczowy – przeznaczony jest dla geodetów i pomocników geodety,
- czerwony – stosowany jest przez praktykantów, gości jak również stażystów,
- czarny – noszą najczęściej architekci.

Pamiętaj aby podczas zakupu hełmu budowlanego zwrócić uwagę czy spełnia on aktualne normy bezpieczeństwa np. normę EN-397 oraz certyfikat CE jeśli jest importowany z innego kraju niż Polska. Od kasku zależy Twoje bezpieczeństwo a często i życie, dlatego należy wybrać hełm ochronny który jest zarówno lekki ale i wytrzymały.

 

 

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium