Filtrowanie

Jeśli generator jednofazowy nie spełnia twoich oczekiwań, spokojnie... Mamy również agregaty trójfazowe o ogromnych mocach! Najmocniejszy w naszej stajni ma aż 9,5kw! Generatory trójfazowe najczęściej są wykorzystywane w fabrykach, na budowach. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża moc prądu. Robiąc zakupy w naszym sklepie masz pewność, że kupujesz przedmioty sprawdzone i z gwarancją!

Agregat prądotwórczy trójfazowy

Większość instalacji elektrycznych w domach, biurach i firmach opiera się na zasilaniu trójfazowym. Urządzenia trójfazowe zasilane są napięciem 400V, które generowane jest na 3 fazach. Bardzo ważnym urządzeniem w domu jest pompa ciepła, która również najczęściej jest trójfazowa i nie możemy zasilić jej napięciem 230V, gdyż jest ono zbyt małe. Pompa ciepła w domu jest podstawowym źródłem ciepła, i zimą w mroźne dni nawet w przypadku awarii prądu lub wyłączenia planowanego warto mieć alternatywne źródło prądu, takie jak agregat prądotwórczy trójfazowy, aby pompa ciepła pracowała i utrzymywała dodatnią temperaturę w domu lub biurze. Warto dobrać agregat do pompy ciepła sprawdzając dokładnie moc (Watt) oraz obciążenie (Amper) elektryczne generowane przez pompę ciepła, oraz zwrócić uwagę czy grzałki pompy ciepła można wyłączyć, aby nie generować przesadnie dużego obciążenia.

Agregaty prądotwórcze trójfazowe – poznaj naszą ofertę

W naszej ofercie znajdują się generatory prądu trójfazowe, które zostały wyposażone w systemy ATS (Automatic Transfer Switch) w Polsce nazywane jako System SZR (Samoczynne Załączanie Rezerwy), które są bezobsługowe, gdyż podczas braku zasilania same się uruchomią, i przełączą źródło zasilania elektrycznego w domu na agregat prądotwórczy z ATS. Wybierając urządzenie do generowania prądu, należy również zwrócić uwagę na spalanie, aby było one ekonomiczne i tanie w utrzymaniu. Dlatego duże generatory zostały określone jako agregat prądotwórczy diesel, ponieważ zasilane są olejem napędowym a ich konstrukcja posiada silnik diesla. Bardzo dobrym wyborem jest duży agregat prądotwórczy trójfazowy diesel schwartzmann SCH-G12500D, ponieważ jego moc pozwoli na zasilenie pompy ciepła jak również podstawowych urządzeń w domu.

Jak podłączyć agregat prądotwórczy trójfazowy do domu?

Kupując agregat do domu należy zwrócić uwagę czy można go podłączyć do instalacji domowej, a jeśli tak, to przyłącze agregatu prądotwórczego do domu powinien wykonać wykwalifikowany elektryk, z uprawnieniami SEP, który po podłączeniu generatora do instalacji domowej wyda protokół z wykonania tej instalacji. Należy pamiętać o podstawowych zasadach podłączenia agregatu trójfazowego do domu takich jak zabezpieczenia. Instalacja przyłączeniowa powinna posiadać zabezpieczenia antyprzepięciowe, wyłączniki nadnapięciowe na każdej z faz (250V), przełącznik agregat-sieć energetyczna, oraz jeśli to wymagane zewnętrzny stabilizator napięcia trójfazowy. Zewnętrzny AVR jest wymagany, ponieważ w domu jednorodzinnym o powierzchni 120m2, łączna długość przewodów często przekracza 1000 m, a agregat prądotwórczy trójfazowy, nie ma możliwości wewnętrznym układem wystabilizować napięcia na tak dużej odległości. Pamiętaj, że trójfazowy agregat pełną moc osiąga na gnieździe trójfazowym (400V) a w domu większość urządzeń zasilana jest jedną fazą (napięciem 230V), co oznacza że na jedną fazę możemy go obciążyć w wartości 1/3 mocy nominalnej. Przykład: Agregat prądotwórczy trójfazowy o mocy 8kW generuje 8kW mocy na gnieździe trójfazowym, a na jedną fazę 8kW/3 = 2,6kW (2600W), co oznacza że możemy do niego podłączyć urządzenie jednofazowe (np. żelazko lub czajnik) o maksymalnej mocy 2600W na jedną fazę. A że takie fazy posiadamy trzy to możemy podłączyć trzy takie urządzenia – nie możemy jednak podłączyć urządzenia jednofazowego np. spawarki o mocy 5000W gdyż przekracza ona moc agregatu na jednej fazie (jeśli spawarka jest trójfazowa to tego problemu nie ma).

W naszym sklepie znajdziecie również agregat prądotwórczy trójfazowy full power, który generuje taką samą moc na gnieździe trójfazowym jak i jednofazowym, co jest bardzo przydatne podczas podłączania urządzeń jednofazowych o dużej mocy. Najlepszym przykładem agregatu full power jest Agregat prądotwórczy Kaltmann K-PG8500EU5, który generuje moc roboczą 7200W zarówno na 3 fazach (400V) jak i na jednej fazie (230V).

Wybierając agregat prądotwórczy do domu, lub agregat do pompy ciepła zadzwoń na naszą infolinię i skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy wytłumaczą podstawowe kwestie ważne podczas wyboru, jak również opiszą jak podłączyć agregat prądotwórczy do domu.

 

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium