Dalmierz to urządzenie do ręcznego pomiaru odległości. Najchętniej wybierane są dalmierze laserowe, które w krótkim czasie dokonują dokładnych pomiarów. Są to urządzenia niewielkich rozmiarów. Podstawą działania dalmierza jest układ, który wysyła impuls, który po dotarciu do celu odbija się i wraca do urządzenia. Urządzenie dokonuje analizy, a wyniki pomiarów wyświetlają się na ekranie LCD. Dalmierz laserowy nie zmierzy odległości od przezroczystego obiektu, ponieważ wiązka musi się odbić od danego przedmiotu

Dalmierze, Lasery, Niwelatory

Dalmierz laserowy - 50m - Makita LD050P Dalmierz laserowy - 50m - Makita LD050P
Producent: Makita
Cena: 449,99 zł
zobacz więcej

Wyznaczanie pionu i poziomu z narzędziami pomiarowymi typu laser krzyżowy, dalmierz i niwelator jest bardziej dokładne.

Nowoczesne urządzenia pomiarowe na budowie i w warsztacie poprawiają jakość wykonywanej usługi, oszczędzają cenny czas, oraz charakteryzują się wysoką dokładnością. Elektroniczne narzędzia przydają się również podczas zwykłych prac domowych jak wieszanie obrazu na ścianie typu tryptyk, lub układanie płytek czy tapet. Już nie musisz rozciągać miary na odległość 30m, wystarczy wykorzystać dalmierz laserowy, który jednym kliknięciem zmierzy odległość do danego przedmiotu. Dzięki wiązce laserowej do jego obsługi wystarczy tylko jedna osoba, co było trudne podczas wykorzystywania standardowej miary rozwijanej. Dalmierze laserowe są szczególnie przydatne podczas pomiarów kubaturowych dużych obiektów takich jak hale przemysłowe, hale produkcyjne oraz centra handlowe. Bardzo często oprócz pomiarów odległości wyposażone są w funkcje pomiaru powierzchni, lub pomiaru kubatury pomieszczenia, przykładem jest dalmierz laserowy SMART365 lub miernik odległości PRO DL80X. Nasza oferta jest bogata w dalmierze o różnych odległościach oraz wielu producentów takich jak: dalmierz makita, dalmierz PRO, dalmierz laserowy STANLEY lub Hoegert. Dzięki bogatemu doświadczeniu nasi konsultanci pomogą, aby dalmierz laserowy był odpowiedni do wykonywanego zawodu np. geodety.

Laser krzyżowy, laser płaszczyznowy czy laser rotacyjny? Który wybrać ?

Powszechnie znana poziomica przez wielu została zastąpiona laserem budowlanym, który ma pomóc w wyznaczaniu poziomów, pionów, skosów, a nawet może wyznaczyć wysokości terenu (podobnie jak niwelator) . Dzięki wiązce lasera idealnie równo powiesisz obraz w salonie, lub zamontujesz konstrukcję pod płyty karton-gips. Dzięki automatycznej stabilizacji poziomica laserowa wyznaczy poziom, który będzie widoczny na ścianie, przedmiocie lub mierze. Bardzo przydatną funkcją jest współpraca z urządzeniem jakim jest detektor laserowy, gdyż dzięki niemu możemy pracować nawet w pełnym słońcu, przy niewidocznej wiązce lasera, ponieważ detektor laserowy do zielonej wiązki zamontowany na łacie niwelacyjnej pokaże nam czy wiązka znajduje się wyżej, lub niżej i określi jej dokładny punkt. Aby zdecydować jaki typ lasera jest nam potrzebny musimy określić co ma nam pokazywać, tak jak laser krzyżowy wyznacza linię pionu i linię poziomu (krzyż) aby zastąpić tradycyjną poziomicę, tak laser płaszczyznowy ma dużo więcej do zaoferowania. Jak sama nazwa wskazuje laser płaszczyznowy wyznacza płaszczyzny , a więc pion i poziom ale nie tylko na wprost lasera, lecz w zakresie 360 stopni, co oznacza że dookoła lasera mamy wyznaczone linie pokazujące pion i poziom. Jest to bardzo przydatna funkcja szczególnie dla glazurników, ponieważ mają wyznaczone linie np. płytek w całym pomieszczeniu na tej samej wysokości. Najbardziej rozbudowany jest laser rotacyjny, który wyznacza pion, poziom, skos oraz jest zdalnie sterowany a jego zasięg to nawet 500m. Dlatego lasery rotacyjne są głównie wykorzystywane w budownictwie przemysłowym podczas wylewania ław fundamentowych, lub podczas budowy dużych obiektów. W naszej ofercie znajdzie bardzo dobrej jakości lasery krzyżowe SMART, oraz uznane przez wielu wykonawców lasery liniowe PRO.

Niwelator na budowę wyznacza wysokości terenu!

Na wielu budowach możemy zauważyć jak kierownicy budowy, brygadziści oraz geodeci używają niwelatorów. Urządzenie jakim jest niwelator optyczny służy do wyznaczania wysokości terenu lub obiektu i pozwalają na obliczanie różnic wysokości. Jest to bardzo przydatna funkcja podczas prac melioracyjnych, gdzie niwelator optyczny pozwoli nam ustalić spadek dla rur odpływowych. Dzięki ogromnym zastosowaniom, niwelatory optyczne pozwolą na zagospodarowanie terenu aby woda odpływała w określonym kierunku. Brukarze bardzo często wykorzystują niwelator optyczny, aby kostka brukowa była ułożona z spadkiem od budynku, a nie w kierunku do budynku co groziło by zalaniem. Praca niwelatora optycznego jest bardzo istotna również gdy zakładamy trawnik, co pozwala wyprofilować działkę w taki sposób, aby woda opadowa nie zagrażała naszym budynkom. W naszej ofercie posiadamy głównie niwelator optyczny STANLEY, który łączy cechy niskiej ceny oraz bardzo wysokiej jakości, gdyż jest wyposażony w automatyczne poziomowanie optyki.

 

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium