Filtrowanie

Ochrona dłoni w pracy jest bardzo ważna. Szczególnie zimą, gdy mamy do czynienia z mrozem, śniegiem bądź deszczem. W naszej ofercie posiadamy spory wybór rękawiczek ochronnych. Od tych najzwyklejszych powlekanych gumą (wampirki) po profesjonalne rękawice wykonane z koziej skóry bądź rękawice spawalnicze. 

W naszym sklepie dostaniesz również czapki na każdą porę roku. 

Rękawice robocze - precyzyjne - ART 470 Rękawice robocze - precyzyjne - ART 470
Producent: Consorte
Cena: 1,89 zł
szt.
zobacz więcej
Rękawice robocze - precyzyjne - Guretan Rękawice robocze - precyzyjne - Guretan
Producent: Consorte
Cena: 1,99 zł
szt.
zobacz więcej

Rękawice robocze – ogromny wybór, dużo modeli!

Branża budowlana zmienia się i dopasowuje do aktualnych trendów. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie myślał o ochronie dłoni, a prace były wykonywane często gołymi rękoma. Przepisy bhp na początku zmusiły wielu pracodawców do wprowadzenia ochrony rąk, dłoni dla swoich pracowników kupując rękawice robocze. Te na początku były  często nie wygodne, grube, a praca w nich była bardzo niekomfortowa. Obecnie producenci prześcigają się w wzorach i technologiach rękawic roboczych. Rękawice są grubsze, cieńsze, z powłoką gumową, wykonane z różnych materiałów i o różnym zastosowaniu. Wśród wielu modeli wyróżniamy kilka najczęściej wybieranych:

  • Rękawice robocze wampirki – są najczęściej wybierane do prac, gdzie często zużywają się rękawice. Ich luźny ścieg pozwala na oddychanie dłoni, a wewnętrzna strona została pokryta gumą zapewniając pewny chwyt i minimalizację obtarcia dłoni.
  • Rękawice robocze powlekane – w których jest bardzo dużo modeli z różnym przeznaczeniem. Od bardzo cienkich i wygodnych rękawic typu GRIPEX, które posiadają specjalną antypoślizgową powłokę gumową, poprzez standardowe rękawice typu GURETAN, łączące cechy wytrzymałości jak i wygody pracy, po grube rękawice robocze przeznaczone do przenoszenia betonów, stali, gdzie dłoń szczególnie narażona jest na obtarcia.
  • Rękawice techniczne – bardzo często posiadają wewnętrzną stronę wykonaną z koziej skóry, która jest kompromisem pomiędzy wytrzymałością a pewnym chwytem i wysokim bezpieczeństwem. Coraz częściej wybierane są rękawice technice warsztatowe, które zapewniają wyższe bezpieczeństwo niż standardowe wampirki, a ich wewnętrzna strona i palce są specjalnie pokryte materiałem zapewniającym mocny chwyt. Takie rękawice techniczne LAHTI PRO mają wiele zalet, od zapewnienia wysokiego komfortu pracy, po dużo większe bezpieczeństwo podczas prac w warsztacie lub na budowie. Nawet producent sprzętu ogrodniczego opatentował rękawice ochronne STIGA, które mają za zadanie zapewnić komfort podczas wielogodzinnych prac w ogrodzie. Wyróżniają się one tym, że posiadają specjalne wzmocnienia na wewnętrznej stronie dłoni, aby minimalizować powstawanie odcisków.
  • Rękawice specjalistyczne – w tej kategorii można wyróżnić rękawice zimowe, które mają również oprócz bezpieczeństwa zapewnić ciepło podczas prac zimowych. Takie rękawice są najczęściej wykonywane z grubszych materiałów, lub posiadają dodatkową powłokę wewnętrzną. Wyróżniamy również takie modele jak FANCY BLUE, które są rękawicami przeciw olejowymi. Specjalna powłoka lateksowa pokryta nitrylem zwiększa odporność na smary i oleje, zapewniając przy tym pewny i mocny chwyt.

Każdy powinien wybrać swoje ulubione – rękawice brukarskie dla brukarza, rękawice monterskie dla montera!

Dzięki wysoko posuniętej technologii to już nie tylko ochrona dłoni przed otarciami i odciskami, ale również np. przed wibracjami. Takie rękawice antywibracyjne minimalizują ryzyko białych palców oraz chorób wibracyjnych podczas długich prac przy zagęszczarkach lub na młotach wyburzeniowych. Specjalna podwójna a czasami potrójna powłoka zmniejsza przenoszenie drgań na dłoń. Mechanicy często muszą zbierać drobne elementy jak śrubki, nakrętki, dlatego rękawice bez trzech palców LAHTI PRO pozwalają im na precyzyjne prace palcami, chroniąc przy tym wewnętrzną część dłoni. Rękawice precyzyjne oraz nakrapiane są bardzo cienkie i pomagają wykonać prace z zegarmistrzowską dokładnością, ponieważ nie ograniczają zmysłu dotyku. Ogromny wybór rękawic na rynku pozwala dopasować do własnych potrzeb konkretny model. W ostatnim czasie jednak widać trend odchodzenia od tradycyjnych rękawic i zwiększone zainteresowanie produktami jak rękawice monterskie i rękawice techniczne.

 

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium