Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Przecinarka elektryczna do glazury to narzędzie do cięcia płytek ceramicznych, gresowych i innych materiałów budowlanych. Są one zasilane prądem i zapewniają większą moc i precyzję podczas cięcia niż ich ręczne odpowiedniki. Podstawowa różnica pomiędzy elektryczną maszynką do płytek a ręczną, jest taka, że elektryczna przecina płytkę na dwie części za pomocą tarczy, a ręczna tylko ją nacina a później łamie. Dzięki zastosowaniu elektrycznej maszynki do cięcia płytek, niekontrolowane pęknięcie płytki jest mniej prawdopodobne. Najlepiej wybrać przecinarkę do płytek na mokro, ponieważ woda zapewnia chłodzenie podczas cięcia płytki i zapobiega przeciwko pęknięciom. 

Elektryczna przecinarka do glazury do cięcia grubych gresów!

W Polsce popularne modele elektrycznych przecinarek do płytek to m.in.: TR232L marki Norton, Schwartmann SCH-PDG250BA, Scheppach FS4700 , a także modele od innych znanych producentów, takich jak DeWalt, Rubi.

Ważne parametry przy wyborze elektrycznej przecinarki do płytek to moc silnika, średnica tarczy tnącej, regulacja kąta cięcia i długość prowadnicy. Im większa moc silnika, tym twardsze materiały można ciąć bez problemu np. gres, kamień naturalny. Średnica tarczy tnącej powinna być dostosowana do grubości materiału, który będzie się ciąć. Bardzo polecane przez glazurników są tarcze tnące firmy RUBI. Regulacja kąta cięcia pozwala na dostosowanie ustawień do konkretnej łazienki, dzięki regulacji możemy ukosować płytki i ciąć krawędź pod kątem 45stopni co jest bardzo ważne przy tworzeniu narożników, długość prowadnicy zapewnia doskonałe cięcie nawet płytek o długości 120cm. 

Warto również sprawdzić wagę urządzenia, bo jeśli pracujemy sami, a elektryczna przecinarka do glazury będzie ważyć 90kg, to możemy mieć problem, z wniesieniem jej na 4 piętro w bloku mieszkalnym bez windy.

Dzięki wysokiej prędkości obrotowej tarczy tnącej elektryczna przecinarka do glazury, lepiej sprawdza się podczas cięcia grubych i twardych materiałów jak gres lub kamień naturalny, a nawet cegła licowa. 

W trakcie pracy warto posłuchać muzyki - do tego przydadzą się radia budowlane

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium