Filtrowanie

Spawarki MIG MAG potocznie określane jako migomat to różne rodzaje maszyn spawalniczych, które wykorzystują proces spawania MIG (Gaz obojętny). Główna różnica między nimi polega na rodzaju gazu osłonowego, którego używają podczas spawania.

Spawarki MIG - czym różnią się od spawarek MAG? 

Maszyny spawalnicze MIG (gaz obojętny) są zasilane prądem przemiennym (AC). Zwykle są używane do spawania aluminium i metali nieżelaznych i są odpowiednie do spawania cieńszych materiałów.

Maszyny spawalnicze MAG (gaz aktywny) są zasilane prądem stałym (DC). Zwykle są używane do spawania metali żelaznych, takich jak stal i żelazo i są odpowiednie do spawania grubszych materiałów.

Czy migomat to również spawarka mig? 

Migomat to potoczna nazwa spawarki mig/mag. Migomaty są bardziej zaawansowane i mają więcej funkcji, ponieważ łączą zarówno technologię MIG jak i MAG. Zwykle są używane do przemysłowych i profesjonalnych zastosowań spawalniczych i mogą być używane do spawania zarówno metali żelaznych, jak i nieżelaznych. Często zawierają funkcje takie jak wyświetlacze cyfrowe, zdalne sterowanie i możliwość ustawienia parametrów spawania.

Wszystkie te rodzaje maszyn spawalniczych wykorzystują drut spawalniczy, który jest podawany przez pistolet i topi się, gdy styka się z materiałem roboczym. Również używają gazu osłonowego, aby chronić spaw przed zanieczyszczeniem i poprawić jakość spawu.

Ważne jest, aby pamiętać, że spawarki MIG/MAG wyposażone w system SYNERGIA są bardziej zaawansowane i uniwersalne niż maszyny spawalnicze MIG lub MAG. Pozwalają one na używanie spawarki synergicznej w trybie automatycznym, dzięki czemu nie musimy regulować parametrów prędkości posuwu drutu oraz mocy, ponieważ dzieje się to automatycznie. 

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium