Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do

Kołki ramowe to specjalne elementy montażowe, które służą do mocowania różnych konstrukcji do betonowych lub murarskich podłoży. Bez zastosowania kołków ramowych rozporowych trudno wyobrazić sobie wykonanie wielu prac montażowych czy budowlanych. Zapewniają trwałe i stabilne łączenie z różnymi twardymi podłożami jak beton, cegła, pustaki, gazobeton czy mur. Kołki  ramowe  są łatwe w montażu i wymagają niewielkiej ilości narzędzi, przez co często wybiera się je do łączenia elementów konstrukcyjnych. 

W sklepie Goodmajster postawiliśmy na kołki firmy Rawlplug, która specjalizuje się w produkowaniu  elementów mocujących oraz narzędzi do ich montażu. Możecie wybierać kołki ramowe o długości od 80mm do 300mm w zależności od potrzeb. 

Kołki ramowe z kołnierzem Rawlplug są idealne do mocowania twardych materiałów. Wykorzystują specjalny materiał nylonowy Ultramid, który zapewnia bardzo dobre parametry mocowania na różnych typach podłoży. Potwierdza to odpowiednia certyfikacja.  Dzięki oznaczeniom głębokości osadzenia, montaż tych kołków ramowych jest łatwy i precyzyjny.

Kołki rozporowe w różnych długościach i średnicach. Sprawdź nasze pozostałe kategorie!

 

Gdzie stosuje się kołek ramowy rozporowy?

Kołek ramowy rozporowy znajduje zastosowanie w różnych branżach, takich jak budownictwo czy branża wykańczania wnętrz.  Dzięki swej specjalnej konstrukcji, zapewnia mocne i trwałe mocowanie, co szczególnie liczy się przy montażu ciężkich przedmiotów.  Istnieją różne rodzaje kołków ramowych. W zależności od zastosowania muszą wytrzymać różne obciążenia, dlatego wybór odpowiedniego modelu zależy od konkretnej konstrukcji. Kołki te mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i wytrzymałości połączeń.

Kołek ramowy FF1 z kołnierzem 

Kołek ramowy FF1 z kołnierzem sprawdzi się szczególnie w pracach konstrukcyjnych czy budowlanych, w których łączymy ze sobą twarde elementy i materiały.  Wykorzystasz go przy montowaniu dużych stalowych elementów takich jak drzwi garażowe, bramy przemysłowe czy anteny satelitarne.  Sprawdzi się także przy wykończeniach wnętrz: wieszaniu szafek czy półek ściennych albo poręczy. 

Kołek ramowy 10x100

Kołek ramowy 10x100 firmy Rawlplug  stosuje się w budownictwie i stolarstwie do łączenia elementów drewnianych, metalowych i betonowych. Kołek ten ma średnicę 10 mm i długość 100 mm, co oznacza, że jest to stosunkowo krótki kołek. 

Kołek ramowy 10x200

Kołek ramowy 10x200  ma podobne zastosowanie jak kołek ramowy 10x100. Natomiast posiada dłuższą strefę rozporu. Ma długość 200 mm. Jest częściej stosowany w większych konstrukcjach, gdzie wymagana jest większa wytrzymałość i nośność. Podobnie jak w przypadku kołka ramowego 10x100, kołek ten jest mocowany za pomocą specjalnych otworów, które wierci się w podłożu lub innych częściach konstrukcji.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium