Opalarka to wielozadaniowe urządzenie. Świetnie sprawdzi się podczas osuszania, usuwania lakieru, wykurczania osłon termokurczliwych, lub podczas nakładania folii do formowania na krawędziach. Nasze opalarki posiadają regulację podmuchu gorącego powietrza. 

Opalarki elektryczne – DeWalt, Makita, Tryton.

W każdym zakładzie mechaniki pojazdowej bardzo przydatnym narzędziem jest opalarka z regulacją temperatury. Dzięki opalarce możemy usunąć lakier z elementów nadwozia, osuszać elementy, usuwać stare naklejki. Dzięki strumieniowi powietrza, które osiąga nawet 600stC farba bardzo łatwo jest usuwana z elementów metalowych. Podczas zakupu, należy sprawdzić aby opalarka do farby posiadała regulację temperatury, gdyż dzięki temu możemy płynnie zmieniać temperaturę nadmuchiwanego powietrza, co jest bardzo przydatne podczas usuwania naklejek. Jeśli usuwamy naklejki z szyb i szkła to jeśli będziemy to robić z zbyt wysoką temperaturą, istnieje wysokie ryzyko pęknięcia szyby. Wielu producentów swoje opalarki elektryczne wyposaża w dodatkowe dysze strumieniowe, czego przykładem jest opalarka dewalt D26414, która posiada dyszę szerokokątną płaską do nagrzewania dużych powierzchni, oraz dyszę stożkową do nagrzewania punktowego. Nagrzewanie punktowe sprawdza się podczas prac elektrycznych i elektronicznych, gdzie używamy koszulek termokurczliwych, wtedy opalarka do termokurczy pozwala na szybkie zaciskanie koszulek termokurczliwych, bez ryzyka przepalenia ich izolacji.

Opalarki – ważne parametry

Wybierając opalarki elektryczne pamiętaj zwrócić uwagę na najważniejsze parametry:

  • Moc – im wyższa moc, tym opalarka szybciej będzie się nagrzewać do zadanej temperatury, oraz będzie osiągać wyższą temperaturę
  • Ilość biegów – pozwala na regulację temperatury
  • Płynna regulacja temperatury – pozwala na płynną regulację temperatury
  • Przepływ powietrza – im wyższy przepływ temperatury, tym opalarka jest wydajniejsza
  • Temperatura strumienia powietrza – określa jaką temperaturę uzyska strumień powietrza generowany przez opalarkę

Warto zwrócić uwagę aby opalarka została wyposażona w wyświetlacz LCD, który pokazuje temperaturę strumienia powietrza. Bardzo dobrym wyborem jest opalarka tryton THL2000C, która posiada dużą moc, płynną regulację temperatury oraz jest opalarką z wyświetlaczem LCD. W naszej ofercie znajduje się duży wybór opalarek, a opalarki z regulacją temperatury posiadamy w najlepszych cenach!

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium