Czasy, gdzie do lasu szliśmy z siekierą lub z piłą ręczną już dawno za nami. Chłonęło to bardzo dużo czasu jak i siły fizycznej. Z pomocą przychodzimy z pilarkami łańcuchowymi! Urządzenia te służą przede wszystkim do cięcia drewna. Posiadamy pilarki renomowanych firm m.in Stiga, Hitachi, Kraft&Dele, Schwartzmann.

Kanister - 5L + 2L - STIGA - 1911-9144-01 Kanister - 5L + 2L - STIGA - 1911-9144-01
Producent: STIGA
Cena: 224,99 zł
szt.
zobacz więcej

Najlepsze piły łańcuchowe

Aby odpowiedzieć na pytanie: jaką pilarkę łańcuchową wybrać? Należy odpowiedzieć na początku na inne pytanie: Do czego potrzebujesz pilarkę łańcuchową? Jest to bardzo ważne, aby przed zakupem określić sobie podstawowy zakres obowiązków jakie wykonywać ma piła łańcuchowa, ponieważ to pozwoli nam na określenie najważniejszej cechy pilarka spalinowa czy pilarka elektryczna.

Do większości prac w ogrodzie lub na działce, takich jak obcinanie gałęzi, formowanie drzewek owocowych oraz cięcia drewna na opał potrzebna jest dobra pilarka łańcuchowa. Również podczas prac ciesielskich jak docinanie krokwi, zacinanie łat i kontrłat to piła znacznie ułatwia pracę.

Należy pamiętać jednak, że każdy typ piły łańcuchowej ma zarówno zalety jak i wady, dlatego tak ważne jest określenie zakresu prac jakie chcemy wykonywać. Jeśli stwierdzimy, że potrzebujemy aby była to lekka pilarka łańcuchowa to warto wybrać z silnikiem elektrycznym. Taka elektryczna pilarka ma wiele zalet, które będą nieocenione podczas prac przy domu i ogrodzie i są to m.in.:

  • Niska waga,
  • Wysoki moment obrotowy,
  • Łatwość w manewrowaniu,
  • Brak konieczności częstego serwisowania,
  • Cicha praca.

Piła łańcuchowa elektryczna czy spalinowa?

Bardzo dobrym wyborem jest piła łańcuchowa elektryczna STIGA CS 118c, która posiada moc 1800W, oraz prowadnicę marki OREGON, dlatego w zupełności wystarczy na domowe potrzeby. W pilarkach elektrycznych należy jednak pamiętać, że zasilanie wymaga dostępu do energii elektrycznej co wiąże się z koniecznością przyłącza do prądu – najczęściej 230V, czyli standardowego jednofazowego w domu. Praca z przewodem może utrudniać w pewnym stopniu manewrowanie oraz wyklucza to pracę podczas zrębu w lesie. Silnik elektryczny charakteryzuje się jednak wysokim momentem obrotowym, który osiągamy od samego początku tj. od niskich obrotów mamy pełną moc, a piła łańcuchowa schwartzmann sch-cs3550 posiada aż 3550W, co sprawia, że możemy ciąć nawet grube kłody drewna. Dobrą alternatywą dla pił elektrycznych są pilarki łańcuchowe z silnikiem spalinowym, które dają niezależność od źródła zasilania energetycznego i pozwalają na pracę w miejscach, gdzie prądu nie ma.

Obecnie silniki spalinowe, dzięki wysokiej technologii osiągają dużą moc przy małej pojemności, dzięki czemu pilarki łańcuchowe spalinowe są coraz lżejsze, zachowując wysoką moc. Dobrym przykładem jest piła łańcuchowa spalinowa stiga cs540-16, która waży nie całe 6kg. Silnik spalinowy wymaga jednak dużo większej obsługi oraz częstszych czynności serwisowych od elektrycznego, które polegają na dorabianiu mieszanki paliwa z olejem, czyszczeniu filtra powietrza lub wymianie świeci zapłonowej. Dlatego spalinowe piły łańcuchowe skierowane są do bardziej zaawansowanych użytkowników. Należy pamiętać, że piła łańcuchowa ma określoną długość cięcia od długości prowadnicy. Podczas zakupów warto zadbać aby prowadnica była łożyskowana oraz o odpowiedniej długości. Wysoką niezawodność popartą opiniami wielu użytkowników zarówno domowych jak i profesjonalnych dają prowadnice firmy OREGON, dlatego piła łańcuchowa z prowadnicą OREGON to bardzo dobry wybór, gwarantujący wysoką bezawaryjność.

W naszej ofercie znajdują się zarówno piły łańcuchowe elektryczne, jak również piły łańcuchowe spalinowe uznanych marek: STIGA, Schwartzmann, Hitachi, Kraft&Dele, AWTools.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium