Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do

Spawarka TIG (skrót od „Tungsten Inert Gas”) to urządzenie do techniki spawania wykorzystująca drut wolframowy naładowany elektrycznie i gaz obojętny lub osłonowy, który tworzy otoczkę ochronną wokół miejsca spawania. TIG jest często stosowany do spawania metali takich jak aluminium, miedź, stal nierdzewna i stal węglowa. Technika ta jest uważana za bardziej precyzyjną i wymaga wyższego poziomu umiejętności niż inne rodzaje spawania, ponieważ wymaga użycia łuku spawalniczego ręcznie. Spawacz musi również używać specjalnego palnika do spawarki TIG, aby dostarczyć gaz osłonowy i drut wolframowy.

Do czego służy spawarka TIG?

Spawarka TIG (Tungsten Inert Gas) to urządzenie do spawania metali, w której elektroda z wolframu jest zanurzona w gazie obojętnym (np. argonie) i jest używana do skupienia płomienia na miejscu spawania. Jest to metoda precyzyjna, umożliwiająca spawanie cienkich blach i rur. Wymaga jednak wysokiej umiejętności i doświadczenia operatora.

Gdzie używane są spawarki TIG ? 

Spawarki TIG są często stosowane do spawania metali takich jak aluminium, miedź, stal nierdzewna i stal węglowa. Technika ta jest uważana za bardziej precyzyjną i wymaga wyższego poziomu umiejętności niż inne rodzaje spawania, ponieważ wymaga użycia łuku spawalniczego ręcznie. Spawacz musi również używać specjalnego palnika do TIG, aby dostarczyć gaz osłonowy i drut wolframowy.

Tig spawanie, często nazywane „spawaniem gazowo-elektrycznym”, jest jedną z najbardziej precyzyjnych i elastycznych technik spawania. Spawarki TIG używane są do spawania różnych metali, w tym aluminium, miedzi i stali. Aby uzyskać najlepsze wyniki, spawanie metodą TIG wymaga szczególnie dobrych umiejętności i wprawy, ponieważ wymaga szybkiego ruchu i sprawnego sterowania. Wykorzystywana jest do tworzenia precyzyjnych i estetycznych linii spawania, a także do wykonywania drobnych i delikatnych napraw.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium