Jeśli chcesz, aby twoje pomiary były jeszcze dokładniejsze, polecamy zakup lasera krzyżowego. Wyznaczanie linii do podwieszenia sufitu już nigdy nie sprawi Ci problemu! Z obsługą urządzenia poradzi sobie każdy!

Laser krzyżowy - SMART 1.1 PRO - PROLINE Laser krzyżowy - SMART 1.1 PRO - PROLINE
Producent: PROLINE
Cena: 599,00 zł
szt.
zobacz więcej

Poziomica laserowa czy zwykła? Którą wybrać ?

Tradycyjna poziomica wodna ma wiele wad, i choć dzielnie służy firmom budowlanym od wielu lat, to dzięki nowoczesnej technologii można pracę wykonać szybciej i dokładniej. Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawił się laser budowlany, który ze względu na działanie i wykorzystanie został określony jako poziomica laserowa. Dzięki wiązce lasera możemy dokonać wyznaczenia pionu, poziomu a nawet wysokości. Wyróżniamy następujące lasery budowlane:

  • Laser budowlany – posiada jedną wiązkę lasera i wyznacza najczęściej tylko poziom,
  • Laser krzyżowy – posiada dwie wiązki lasera, wyznacza pion i poziom tworząc punkt przecięcia tzw. Krzyż na wprost lasera.
  • Laser płaszczyznowy – posiada taką samą funkcję jak laser krzyżowy, lecz pion i poziom jest wyznaczany w zakresie 360 stopni, dookoła lasera zarówno w pionie jak i poziomie. Paser płaszczyznowy tworzy 4 krzyże na każdej z ścian w pomieszczeniu.
  • Laser rotacyjny – to inaczej zwany niwelator laserowy, i ma on za zadanie wyznaczenie poziomu w zakresie 360stopni, dookoła lasera, na duże odległości często przekraczające 250m.

Automatyczna stabilizacja wyznaczy bardzo precyzyjnie pion i poziom co przekłada się na większą dokładność laserów krzyżowych. Jak widać poziomica laserowa ma dużo więcej do zaoferowania niż tradycyjna libella, ponieważ wyznacza pion i poziom jednocześnie i to w zakresie 360 stopni. Dzięki wykorzystaniu lasera 360 stopni oszczędzamy czas, gdyż wyznaczenie pionu i poziomu ogranicza się do rozstawienia lasera, bez konieczności rozciągania sznurków i pomiarów zwykłą poziomnicą.

Czy laser krzyżowy może pracować w dzień ?

Jak wiadomo, wiązka laserowa musi być bardzo mocna, aby była widoczna w dobrze oświetlonych pomieszczeniach lub na zewnątrz budynków. Laser czerwony jest zazwyczaj mniej widoczny w dzień od zielonego. Dlatego jeśli ktoś planuje pracować na dużych powierzchniach i w dobrze oświetlonych pomieszczeniach to powinien wybrać laser krzyżowy CUBE zielona wiązka SMART365. Widoczność wiązki można poprawić zakładając okulary polepszające widoczność lasera oraz wykorzystując laserową tablicę celowniczą. Należy pamiętać, że laser budowlany może współpracować z urządzeniem jakim jest detektor laserowy. Dzięki detektorowi lasera można pracować w dzień, w pełnym słońcu, przy niewidocznej wiązce lasera, ponieważ detektor wskaże nam dokładnie w którym miejscu znajduje się wiązka lasera. Detektor zakładamy na łacie niwelacyjnej lub tyczce do lasera i przesuwamy go w górę lub dół, a detektor wskaże nam z wysoką dokładnością gdzie znajduje się punkt wiązki lasera krzyżowego. Dzięki tej funkcji możemy również określać wysokości terenu, co sprawia, że laser krzyżowy można używać jako niwelator laserowy.

W naszej ofercie posiadamy wiele modeli laserów budowlanych od produktów takich jak laser krzyżowy makita, laser PRO, poziomica laserowa STANLEY po produkty odznaczające się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny marki SMART365 – laser krzyżowy box smart365, laser płaszczyznowy smart365. Jeśli nie wiesz jaki laser krzyżowy na budowę wybrać, skontaktuj się z nami, a nasi doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium