Maszynka do ostrzenia łańcucha i inne akcesoria ułatwiają pracę!

Należy pamiętać, że zakup piły łańcuchowej wiąże się z jej obsługą. Ostrzenie łańcucha, wymiana i naciąganie łańcucha, regulacja gaźnika lub wymiana świecy zapłonowej to czynności, które musimy wykonywać kilka razy w sezonie, dlatego warto wyposażyć się w dobrej jakości akcesoria do pił łańcuchowych, dzięki którym praca będzie szybsza i bardziej wydajna. Podczas pracy z twardym lub zabrudzonym drewnem, łańcuch do piły elektrycznej bardzo szybko się tępi i należy go ostrzyć. Jeśli jednak nie potrafimy używać standardowego pilnika okrągłego z prowadnicą do pił łańcuchowych warto aby maszynka do ostrzenia łańcucha pojawiła się w naszym warsztacie. Pozwala ona na szybkie ostrzenie łańcucha, zachowując zawsze idealny kąt ostrzenia, który ma ogromny wpływ na pracę pilarką. Warto zwrócić uwagę aby ostrzałka do łańcucha piły posiadała wymienne tarcze, które są łatwo dostępne, ponieważ tarcza wystarcza na około 1000 ostrzeń łańcucha do piły. Znacznie częściej zużywają się łańcuchy do pił niskiej jakości, gdyż markowe takie jak łańcuch do pilarki STIGA zostały wykonane z specjalnie opracowanej mieszanki stali, która jest odporna na ścieranie, dlatego elektryczna ostrzałka do łańcucha jest rzadziej potrzebna.

Warto inwestować profesjonalne akcesoria do pił łańcuchowych takie jak: ostrzałka elektryczna do łańcuchów, pilniki, łańcuchy i prowadnice, które zapewniają efektywną i bezpieczną pracę.

Wysokiej jakości prowadnica i łańcuch to gwarancja lekkiej pracy!

Podczas częstych prac musimy pamiętać, że zarówno prowadnica do pilarki spalinowej jak i łańcuch do piły się zużywają. Podczas wyboru prowadnicy, warto wybrać taką która posiada wysokiej klasy łożyska, jest lekka i wykonana z wytrzymałych materiałów tak jak prowadnica do piły STIGA. Zapewnia to bezpieczną pracę, ponieważ łańcuch nie będzie spadał z prowadnicy nawet podczas cięcia cienkich gałęzi. Dobrej klasy łańcuch do pilarki spalinowej sprawia, że nie musimy go często ostrzyć, co znacznie skraca czas pracy i zwiększa wydajność. Pamiętaj aby przy zakupie pił łańcuchowych spalinowych od razu zakupić olej do silników dwusuwowych, ponieważ pilarki spalinowe zasilane są mieszanką benzyny z olejem. W piłach elektrycznych łańcuchowych również do poprawnej pracy będziemy potrzebowali olej do smarowania łańcucha, który wydłuża żywotność prowadnicy tnącej, oraz ułatwia pracę dzięki smarowaniu łańcucha.

Jeśli często pracujemy pilarką spalinową w lesie to warto wyposażyć się również w dwukomorowy kanister, który przechowuje zarówno paliwo jak i olej do smarowania łańcucha. Firma stiga stworzyła kanister z lejkiem automatycznym, który zapobiega rozlaniu paliwa i oleju, co znacząco poprawia bezpieczeństwo podczas pracy w lesie.

Jeśli szukasz profesjonalnych pił łańcuchowych sprawdź naszą pełną ofertę!

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium