Jeśli twoim zamiłowaniem jest praca z obróbką drewna, ta kategoria jest dla Ciebie! Znajdziesz tutaj wszystkie rodzaje pił, niezbędne do pracy w drzewie. Posiadamy piły ręczne jak i elektryczne. Ze stołem lub bez. Polecamy piły stołowe marki Goodmajster, MyTools. Są to piły wyposażone w wysokiej jakości silnik elektryczny przeznaczony do długiej i bezawaryjnej pracy.

Pilarka - szablasta - DWE305PK - DeWalt Pilarka - szablasta - DWE305PK - DeWalt
Producent: DeWalt
Cena: 949,99 zł
szt.
zobacz więcej
Pilarka tarczowa - 1300W - 160mm - THP1300 Pilarka tarczowa - 1300W - 160mm - THP1300
Producent: TRYTON
Cena: 409,99 zł
szt.
zobacz więcej
Pilarka tarczowa - 1800W - 210mm - THP1800 Pilarka tarczowa - 1800W - 210mm - THP1800
Producent: TRYTON
Cena: 564,99 zł
szt.
zobacz więcej
Pilarka taśmowa - 250W - Atika BS 205-2 Pilarka taśmowa - 250W - Atika BS 205-2
Producent: Atika
Cena: 614,99 zł
zobacz więcej
Piła stołowa - 3,0kW - 230V - Atika HT315 Piła stołowa - 3,0kW - 230V - Atika HT315
Producent: Atika
Cena: 1 499,99 zł
szt.
zobacz więcej

Piły tarczowe, włosowe i ukośnice na każdą okazję.

W każdym warsztacie lub garażu chociaż raz potrzebna była maszyna do przecinania drewna lub stali. Jeśli chodzi o piły, pilarki i przecinarki to mamy bardzo duży wybór elektronarzędzi, w tym również akumulatorowych, które możemy dobrać precyzyjnie do swoich potrzeb. Należy pamiętać, żeby podczas wyboru określić co konkretnie chcemy nią wykonać i wtedy możemy przystąpić do wyboru rodzaju urządzenia a dopiero parametrów. Wyróżniamy kilka podstawowych grup pił i pilarek:

  • Piły tarczowe
  1. Piły tarczowe ręczne
  2. Piły tarczowe stołowe
  3. Piły tarczowe – ukośnice
  • Piły włosowe
  • Piły szablaste

Najpopularniejszym wyborem zarówno wśród hobbystów, majsterkowiczów jak i przez profesjonalistów są piły tarczowe. Piła tarczowa charakteryzuje się tym, że jej instrumentem tnącym jest tarcza z zębami, która tnie zarówno drewno jak i może ciąć metal. Jeśli zależy nam na wysokiej mobilności, oraz nie chcemy mieć ograniczeń długości cięcia warto zwrócić uwagę na piły ręczne. Charakteryzują się one tym, że możemy prowadzić je wzdłuż desek i nie ogranicza nas wielkość stołu roboczego lub długość posuwu. Najczęściej wybierana w naszym sklepie jest pilarka ręczna z prowadnicą stanley FME301QS, która posiada wysoką moc, oraz najlepszy stosunek jakości do ceny.  Wspominając piły ręczne należy wspomnieć o typie jakim jest piła szablasta. Jest ona szczególnie przydatna w miejscach trudnodostępnych, gdzie tarcza się nie zmieści, a dzięki wymiennym brzeszczotom możemy jej również używać jako piła do metalu ręczna. Ze względu na swoją konstrukcję i wygląd bardzo często określana jest jako piła lisi ogon i dzięki niej po wymianie ostrza możemy ciąć nawet beton komórkowy. Dlatego przez wiele firm budowlanych polecana jest piła szablasta Milwaukee ssd1100x, ponieważ charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia.

Piły stołowe i ukośnice do warsztatu.

Jeśli pracujemy głównie stacjonarnie, lub potrzebujemy pilarki do opału to warto wybrać piłę stołową. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę jednak na moc, rozmiar tarczy tnącej oraz zasilanie gdyż występują piły stołowe jednofazowe oraz piły stołowe trójfazowe. Dzięki stabilnemu stołowi możemy ich używać zarówno jako piła stołowa do drewna opałowego, jak również jako precyzyjna przecinarka stołowa. Należy pamiętać, że większość modeli posiada pochył tarczy, co umożliwia cięcie pod kątem, dlatego stołowa pilarka tarczowa może służyć w zakładzie stolarskim, jednak do prac stolarskich większe możliwości oferuje ukośnica do drewna. Ukośnice zapewniają możliwość cięcia pod kątem w dwóch płaszczyznach, zarówno w pionie jak i poziome. Należy zwrócić szczególną uwagę, że jeśli pracujemy w warsztacie z szerokimi deskami, to należy zadbać aby była to ukośnica do drewna z posuwem, gdyż posiada ona znacznie większy zakres długości cięcia. Zakłady stolarskie i meblarskie oferujące produkcję wyrobów z drewna bardzo często potrzebują maszyn, które oferują dokładność do 0,1mm. Wtedy sięgają po piły włosowe lub taśmowe. Piły włosowe ze względu na swoją konstrukcję oferują łatwość manewrowania, oraz bardzo dokładnie cięcie o wąskim rzazie. Jednak piły taśmowe do metalu z odpowiednim brzeszczotem wykorzystywane są przez warsztaty ślusarskie. Używanie przecinarki taśmowej ogranicza koszty cięcia, gdyż jedna taśma jest znacznie wydajniejsza niż tarcze do cięcia metalu przy szlifierkach kątowych.

W naszej ofercie znajdziesz pilarki ręczne, stołowe, taśmowe oraz wyrzynarki uznanych marek o różnych parametrach, aby móc dopasować je do własnych potrzeb.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium