Filtrowanie
Cena
  • od
    do

W ofercie sklepu znajdziesz również kompresory. Dysponujemy sprężarkami od 24l do 300l! Jednotłokowe a nawet trzytłokowe. Bezdyskusyjną zaletą sprężarek tłokowych polecanych przez nasz sklep jest ich duża moc.  Przed zakupem kompresora warto zastanowić się do jakich prac będziemy go najczęściej używać, aby dopasować odpowiednie parametry.

Sprężarki i kompresory co wybrać ?   

W każdym warsztacie samochodowym możemy zauważyć, że wykorzystywane są narzędzia pneumatyczne takie jak podnośniki, klucze udarowe, szlifierki i wkrętarki. W zakładach wulkanizacyjnych maszyny do wymiany opon również najczęściej są pneumatyczne tj. zasilane sprężonym powietrzem. Warsztaty lakiernicze również wykorzystują sprężone powietrze w pistoletach lakierniczych do rozprowadzania farb i lakierów. Aby zasilić urządzenia pneumatyczne potrzebujemy urządzenie, i bardzo często wystarczający jest kompresor 24L. Do wyboru mamy bardzo często mylnie nazywane sprężarki powietrza, które tak naprawdę inaczej nazywane są kompresory olejowe i bezolejowe. Sprężarka tłokowa to element zespołu kompresora ciśnieniowego, który służy do zwiększenia ciśnienia powietrza i nabicie go do butli. Oprócz sprężarki w kompresorze stosujemy również silnik elektryczny lub spalinowy, wyłączniki ciśnieniowe, manometry oraz separatory oleju. Bardzo często dlatego, że sprężarka powietrza jest elementem kompresora ciśnieniowego, to całe urządzenie określane jest jako sprężarka. Należy pamiętać aby podczas wyboru zwrócić uwagę, że kompresory powietrza mają różne parametry. Najważniejsze z nich to:

  • Ciśnienie robocze – najczęściej jest to 8 bar, chociaż sprężarka trzytłokowa z butlą 300L bardzo często posiada maksymalne ciśnienie robocze 10 bar.
  • Wydajność zasysania – określa nam ile litrów powietrza w minutę może zassać kompresor w celu napełnienia butli.
  • Pojemność zbiornika – określa ona ile litrów powietrza mieści się w butli, np. kompresor 300L w swoim zbiorniku zmieści 300L sprężonego powietrza.
  • Moc silnika – pokazuje nam moc silnika elektrycznego lub spalinowego sprężarki, a im większa moc, tym szybciej zbiornik z powietrzem zostanie napełniony.
  • Typ sprężarki – olejowa lub bezolejowa – oznacza nam technologię sprężarki tłokowej, która do smarowania wymaga oleju, wtedy określana jest jako sprężarka olejowa, lub tłok został wykonany z specjalnego tworzywa i nie wymaga oleju do smarowania wtedy określamy go jako kompresor bezolejowy.

Kompresor bezolejowy czy kompresor olejowy ?

Standardowa sprężarka jednotłokowa do smarowania potrzebuje oleju, aby tłok swobodnie poruszał się w cylindrze sprężarki i nie uległ zatarciu. Taką sprężarkę nazywamy olejową. Sprężarki olejowe mają jeden ogromny minus, jakim jest przedostawanie się oleju do sprężonego powietrza, co będzie stanowić problem np. podczas lakierowania, gdyż olej będzie przedostawał się do farby i podczas lakierowania powierzchni farba z olejem stworzy zacieki. Można to ograniczyć przy użyciu separatora oleju do kompresorów, lecz istnieje ryzyko, że mikro ilości nadal będą się przedostawać do powietrza. Dlatego w instytucjach medycznych takich jak dentysta, stomatolog, salony makijażu i tatuażu wybiera się sprężarki 24l bezolejowe. Ich technologia wykonania – tłok wykonany z specjalnego tworzywa sprawia, że nie wymaga on smarowania olejem. Kompresor bezolejowy jest mniejszy gabarytowo od olejowego, ponieważ sprężarka jednotłokowa jest mniejszych gabarytów.

Jaka pojemność kompresora do warsztatu?

Kupując swój pierwszy kompresor musimy określić jak dużą wydajność powietrza potrzebujemy. Urządzenia pneumatyczne typu szlifierka lub klucz udarowy mają bardzo duże zapotrzebowanie na powietrze, dlatego najlepszym wyborem będzie taki z dużą butlą np. kompresor 300L, który pozwoli na długą pracę kluczem udarowym. Warto zwrócić uwagę aby w przemysłowym urządzeniu zastosowana była sprężarka trzytłokowa, która jest znacznie wydajniejsza od jedno i dwutłokowych. Jeśli potrzebujemy urządzenie do przydomowego garażu i okazjonalnego malowania to kompresor 50L w zupełności wystarczy, a do pompowania kół w samochodzie lub rowerze najlepszym wyborem będzie mały kompresor 24L.  

W swojej ofercie posiadamy kompresory i sprężarki znanych i popularnych producentów takich jak Kraft&Dele, Kaltmann, Tagred, AWTools i Geko. Nie zapomnij do kompresora dokupić akcesoria takie jak węże pneumatyczne i pistolety lakiernicze.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium