Groty robocze inaczej zwane bitami lub końcówkami roboczymi służą do wkręcania śrub i wkrętów. W naszej ofercie znajdują się bity różnych producentów takich jak: Milwaukee, Dewalt, Stalco, Irwin. Bogata oferta bitów o różnych profilach PZ, PH, TORX, HEX jak również płaskich sprawia, że możemy wykorzystać je z wszystkimi dostępnymi na rynku wkrętami i śrubami. Ogromną zaletą odznaczają się bity udarowe używane w zakrętarkach, które są odporne na uderzenia udarowe i posiadają wzmocnioną konstrukcję. 

Bity i końcówki robocze o różnych profilach PH, PZ, TORX.

Gwarancją sukcesu podczas prac remontowych i budowlanych są bity, które mają różne typy zależnie od profilu wkrętów. Wyróżniamy bity o profilach:

  • Bity PH – Philips to standardowe bity krzyżowe, najczęściej używane do wkrętów do drewna, oraz jako bity do płyt karton-gips, ponieważ wkręty do płyt k/g mają profil PH.
  • Bity PZ – Pozidrive to bity krzyżowe z wypustkami, tzw. Dodatkowym krzyżem pod kątem 45 stopni, aby zwiększyć siłę trzymającą podczas wkręcania wkrętów. Bardzo często używane podczas używania wkrętów do drewna typu UNIX.
  • Bity SL – to profil płaski, który ze względu na swoje wady jakimi jest mała powierzchnia trzymająca i brak centrowania zostały w większości wyparte przez PZ i PH
  • Bity TX i TH to często spotykany profil TORX, który dzięki gwiazdkowej konstrukcji ma dużą powierzchnię trzymającą, bardzo dobrze centruje bit, oraz niweluje ześlizgnięcie bitu z wkrętu, pozwalając na dokręcanie z dużym momentem obrotowym.
  • Bity HEX to bity o profilu sześciokątnym często nazywanym IMBUSOWYM, to bardzo podobny profil do torx, lecz ze względu na długie płaskie powierzchnie boczne, dużo gorzej trzyma i przenosi siłę dokręcania.

Ważnym elementem podczas wyboru bitów jest ich długość oraz materiał wykonania. Markowe bity Milwaukee Schockwave są dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne ponieważ wykonane są z kutej stali opatentowanej składem przez Milwaukee. Warto zwrócić uwagę na tytanowe bity, które są dużo bardzie wytrzymałe a co za tym idzie ekonomiczniejsze (mniejsze zużycie bitów podczas pracy) niż standardowe bity metalowe.

Bity z magnesem to łatwiejsza i mniej uciążliwa praca.

Podczas przykręcania płyt kartonowo gipsowych do konstrukcji stosuje się bity z magnesem, które mają za zadanie trzymać wkręt do momentu jego wkręcenia. Dzięki magnesowi możemy używać tylko jednej ręki podczas wkręcania, bez konieczności podtrzymywania wkrętu.

 

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium