Mieszarka do niezbędne urządzenie przy pracach remontowo budowlanych. Dzięki niej możemy wymieszać zaprawy potrzebne do pracy. Posiadamy urządzenia znanych marek, które cechują się wytrzymałością oraz bezawaryjnością! Kupując mieszarkę, już nigdy nie będziesz musiał mieszać materiałów ręcznie!

Mieszarka do kleju – czy jest potrzebna?

Powszechne budowanie domów opiera się na klejach i zaprawach cienkowarstwowych, do których wymieszania nie jest potrzebna betoniarka, jak było w przypadku zapraw cementowych. Ściany z betonu komórkowego murowane są z użyciem kleju, który mieszany jest z małą ilością wody w wiadrze budowlanym lub kastrze. Do wymieszania kleju z wodą w celu wykonania zaprawy używana jest mieszarka do kleju, która jest urządzeniem z silnikiem elektrycznym, z pojedynczym lub podwójnym mieszadłem i najczęściej z regulacją obrotów. Bardzo często mieszarka określana jest jako mieszadło elektryczne do zapraw, poprzez charakterystyczny element urządzenia jakim jest mieszadło. Wyróżniamy mieszarki pojedyncze i podwójne. Mieszarki pojedyncze posiadają pojedyncze mieszadło i służą do mieszania klejów i zapraw lekkich. Do mieszania klejów elastycznych i uelastycznionych wydajniejsze są mieszarki z podwójnym mieszadłem, które mają większą siłę mieszania. Mieszarka do zapraw posiada dwa uchwyty boczne aby łatwo było ją utrzymać podczas pracy.

Wiele firm zamiast mieszarki elektrycznej wykorzystuje wiertarki. Wiertarka wykona podobną pracę, a mieszadła, które mamy w ofercie występują zarówno w wersji z uchwytem na sds plus lub cylindrycznym. Mimo to mieszarka do kleju jest wygodniejsza w pracy ze względu na swoją konstrukcję – konstrukcja pionowa. Bardzo dobrym przykładem jest mieszadło elektryczne DEDRA DED7928 o mocy 1200W, które posiada dwa biegi w celu dostosowania do potrzeb – 1 bieg do klejów i zapraw, oraz 2 bieg do farb i gruntów.

Mieszadło elektryczne do kleju do płytek

Dla glazurnika bardzo ważna jest niezawodność urządzenia oraz jego wysoka moc, gdyż czas to pieniądz, a każdy postój w pracy wiąże się z ogromnymi kosztami. Dlatego warto zwrócić uwagę na produkty znanej w środowisku glazurniczym marki RUBI. Mieszarka elektryczna RUBI DOMIX 19956 znajdzie swoje zastosowanie zarówno jako mieszarka do kleju jak i mieszadło elektryczne do farb. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę czy mieszadła elektryczne posiadają w zestawie zarówno mieszadła do kleju jak i do zapraw, a jeśli nie, to posiadamy w naszym sklepie mieszadła do mieszarek w bardzo dobrych cenach.

do góry

Znalazłeś taniej?
Zadzwoń! Ponegocjujemy!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym. Od 1999 roku daliśmy się poznać jako solidny dystrybutor materiałów budowlanych renomowanych firm.

Dombud RP sp. z o.o.

ul. Szosa Rypińska 26

87-400 Golub-Dobrzyń

NIP: 503-008-38-26

Biuro czynne:

pn-pt: 7.00 - 16.00

sob: 7.00 - 12.30

Infolinia: 56 400 00 56

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy newsletter.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium